תשע"ט

חמ"ד של חופש

"בוחרים בחיים"- מגלים אחריות

על מקומנו החינוכי בחופשת הקיץ/ אברהם

 

אומרים חז"ל "כל המלמד את בן חברו תורה מעלה עליו הכתוב כאילו ילדו" (רש"י, במדבר ג' א')

מוסד חינוכי הוא לא רק בית חינוך! הוא משפחה של ממש. וכמו במשפחה יש דאגה הדדית ורצון פנימי לקשר עם כל אחד מבני המשפחה- קשר עם התלמיד בזמן הלימודים, קשר בזמן החופשה\ וקשר שנים רבות לאחר שסיים התלמיד את חוק לימודיו. "כי משפחה לא עוזבים".

הדברים שנכתבו לא באו להביע או לבקש. זהו תיאור מצב של מוסדותינו הזוכים לחנך ולהתחנך עם תלמידינו, המסייעים זה לזה בצמיחה ובגילוי הכוחות של כולנו.

אין ספק שיש מקום לאתנחתא, ל"חיזוק המצברים" (לא למילוי- הם חלילה לא התרוקנו...), ללימוד, להשתלמות, לחיזוק הקשר המשפחתי, למנוחה ועוד. אך יחד עם זה אי אפשר להתנתק מהתלמידים.

תוכנית "חמ"ד של חופש" נוגעת בשלושה מעגלים:

המעגל החיצוני- במעטפת הארצית של מינהל החמ"ד בשיתוף מינהל חברה ונוער הוכנה סדרה ענפה של פעילויות ארציות, מחוזיות, חלקן לבתי ספר יסודיים. בתכני החמ"ד יש פעילויות אינטראקטיביות לכל אורך החופשה בנושאים תורניים, ערכיים ופעילויות העשרה, וכן ברכישת הפנקס היומי- ללימוד תורה לתלמידי התיכון ועוד ועוד'.

שני המעגלים הפנימיים-

האחד- תכנית בית ספרית לקיץ לתלמידים ולהוריהם (השמיים הם הגבול...),

והשני פנימי יותר, אישי יותר ומשמעותי יותר- קשר אישי של כל המורים (כולם מחנכים!) עם כל התלמידים. מטרתנו היא שלא יימצא תלמיד שאנשי החינוך בבית ספרו לא יצרו עמו קשר לפחות אחת לשבועיים במהלך הקיץ.

נעשה, נשתדל, נתפלל ויהי ה' עמנו

(מנהיגי חינוך 1)

עוגנים לחמ"ד של חופש

בחזרה לעמוד הבית לחץ כאן

צוות החמ"ד ומה"ד חמ"ד, מינהל חברה ונוער, חח"ע, כישורי חיים חמ"ד

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now